Kęstutis Strupas tikisi susigrąžinti licenciją: „Kilęs rezonansas man yra daugiau nei keistas ir nesuprantamas“
Po beveik 3000 parašų surinkusia iniciatyva: „Grąžinti licencijas profesoriui Kęstučiui Strupui“ – šimtai komentarų. Vieni priimtą sprendimą atimti licenciją iš gydytojo vadina neadekvačiu ir neteisingu sprendimu, kiti – strategija. Konfrontacija tarp visuomenės ir teismo sprendimo didėja – visai neseniai profesoriaus buvęs pacientas Petras Laukaitis pateikė peticiją, kuria ragina parašais palaikyti sprendimą grąžinti K. Strupui licenciją.
„Esu dėkingas iniciatoriui Petrui Laukaičiui bei visiems palaikantiems ir rašantiems gražius komentarus – tai tikras demokratėjančios visuomenės pavyzdys. Visa ši situacija bei kilęs rezonansas man yra nemalonus, netikėtas, neteisingas ir yra daugiau nei keistas ir nesuprantamas“, – komentuoja prof. K. Strupas.
Peticijų portale iniciatyvą rinkti parašus pradėjęs Petras Laukaitis sako, kad sprendimas atimti licenciją iš K. Strupo yra bausmė ir jam, ir jo pacientams bei studentams. Kai jis perskaitė, kad iš gydytojo atimta licencija, norėjo prisidėti ir palaikyti, atkreipti dėmesį, rašoma pranešime spaudai.
Pribloškė žinia apie licencijos atėmimą
P. Laukaitis pasakoja, kad gyvenime buvo atėjęs laikas, kai jis susidūrė su labai rimtomis sveikatos problemomis, buvo panardintas į dirbtinės komos būseną.
„Ištikus nelaimei mama kreipėsi į įvairius gydytojus, būtent iki tol nepažįstamas akademikas, profesorius K. Strupas sutiko mane gydyti ir tikrai neprašė, ir tuo labiau, nereikalavo jokio atlygio. Ir taip, turbūt labiausiai iš visų mane gydžiusių medikų prisidėjo prie mano gyvybės išgelbėjimo. Perkėlus iš reanimacijos į chirurgijos skyrių profesorius gydė mane dar ne vieną mėnesį, siekiant atkurti mano organizmo funkcijas buvau operuotas dar ne kartą. Visas operacijas man atliko pats profesorius bei jo komanda. Spaudoje perskaičius, kad iš profesoriaus atimta licencija, buvau priblokštas.
Žinodamas, ką profesorius padarė dėl manęs ir tūkstančių kitų pacientų bei kokį indėlį jis įnešė į Lietuvos mediciną, aš negalėjau tylėti, tad parašiau viešą kreipimąsi į Lietuvos Respublikos prezidentūrą bei Lietuvos Respublikos ministrei pirmininkei. Iš pastarosios jokio atsako taip ir nesulaukiau. Manau, kad šiuo neproporcingu ir galimai neteisingu sprendimu, visų pirma, nubaustas ne profesorius, bet daugybė jo unikalių operacijų laukiančių pacientų, o taip pat ir operacinėje iš jo besimokančių medicinos rezidentų“, – komentavo P.Laukaitis.
Miglota istorija dėl 100 eurų kyšio
Vilniaus apygardos teismas praėjusių metų gruodį paliko galioti pirmosios instancijos teismo nuosprendį, kuriuo K. Strupas buvo pripažintas kaltu dėl smulkaus kyšininkavimo, o jam neteisėtą atlygį davusi pacientė – kalta dėl smulkaus papirkimo. Kovo mėnesį K. Strupui panaikinta chirurgo licencija. Pasak Kęstučio Strupo, 2018 m. vasario mėnesį garsiai pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl stambaus masto korupcijos Santaros klinikose tyliai buvo nutrauktas 2019 m. gegužės mėnesio pradžioje, o jau 2019 m. gegužės pabaigoje prokuratūra kartu su STT pateikė kitą kaltinimą kyšininkavimu, kuris video įrašu fiksuotas tuo pačiu metu – t.y., 2018 m. sausio mėnesį. Kodėl reikėjo laukti 1,5 metų pateikiant dar vieną kaltinimą? „Įdomiausia, kad šios ligonės nekonsultavau ir neoperavau. Jos operuoti ir nereikėjo. Niekas „menamų“ 100 eurų taip ir nematė bei nefiksavo. Antrasis Vilniaus apygardos teismas, (pirmąkart apygardos teismas išteisino pilnai, nesant objektyvių įrodymų), po prokurorų apeliacijos priėmė bausmės baudos nuosprendį, pakeisdamas pirmos instancijos teismo nuosprendį išbraukiant 100 eurų kyšio įrodymą kaip nematytą ir nenustatytą.
Nors žiniasklaidoje iki šiol minimas 100 eurų kyšis, kurio nebuvo. Nuosprendį antrasis apygardos teismas grindė vidiniu įsitikinimu, kad galimai situaciją taip galima buvo vertinti. Be jokių objektyvių įrodymų“, – komentuoja K. Strupas.
Tikisi susigrąžinti licenciją
Paskirtą baudą gydytojui teko sumokėti. Profesorius stebisi, kad teismo sprendimo pagrindu SAM (Sveikatos apsaugos ministerijos) Vilniaus apygardos prokuroro pakartotinu raštu nutarė panaikinti licenciją. Kokios paciento teisės buvo pažeistos, kokią naudą gavo gydytojas?
„Tikiu, kad licenciją susigrąžinsiu. Bet žymiai teisingiau būtų, kad ji būtų grąžinta taip pat, kaip ir panaikinta – atsakingų institucijų iniciatyva ir pripažinti, kad ryžtingi politiniai sprendimai buvo priimti skubotai ir neteisingai“, – akcentavo gydytojas.
Profesorius įsitikinęs, kad kiekviena patirtis reikalinga – ir gera, ir bloga. Tačiau gera patirtis ir žinomumas yra sukurtas per ilgus metus sunkiai dirbant ir dažnai aukojant asmeninį gyvenimą, o blogą įvaizdį paskutiniu metu formuoja jau kiti.
„Ir vis dėlto, tikiu teisingumu ir kantriai jo laukiu. Gerbiu savo profesiją ir visados turėjau idėjų, tikslų bei siekių. Ir, susigrąžinęs licenciją, tikiuosi tęsti savo darbus ir būti naudingu Lietuvos žmonėms.“, – pabrėžė K. Strupas.
Portalas tv3.lt primena rašęs, kad šis atvejis suskaldė medikų bendruomenę ir visuomenę.